Избелете ги забите со евтина намирница – Едноставно, а многу помага

Избелете ги забите со евтина намирница – Едноставно, а многу помага

Вашите заби може да бидат бели и убави и без скапи третмани. Сè што ви треба е банана, или поточно кората од банана, која е извонредно средство за избелување.

Таа има магнезиум и калиум кои ги избелуваат забите без да ги оштетат.

Потребно е да ги истриете забите со внатрешниот дел од кора од банана, и не го мијте слојот следните 10 минути.

Во тој период не јадете и не пијте течности, а потоа измијте ја устата со вода.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

За маслото да не прска при пржење – има лесен трик, нема да се горите повеќе

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

singlepost_text