Направете еликсир за здравје до 100 години и назад – Евтино и корисно

Направете еликсир за здравје до 100 години и назад – Евтино и корисно

Направете еликсир за долг и здрад живот, кој делува превентивно против рак, го зајакнува имунитетот и ја штити кожата.

Состојки:

  • 4 моркови
  • 3 јаболка
  • 1/2 сок од лимон
  • парче ѓумбир

Подготовка и употреба:

  1. Сите состојки се ставаат во соковник и се пие сокот.
  2. Морковот е добар за видот, делува за кожата и за имунитетот, срцето, забите и за чистење на телото.
  3. Јаболкото го јакне имунитетот, помага и за слабеење, ги штити крвните садови, помага за умор и несоница.
  4. Лимонот е богат извор на витамин Ц.
  5. Ѓумбирот го зајакнува имунитетот и е познат антиоксидант.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Кората од мандарина лекува

Бананата нема да поцрни вака

Банана и цимет за подобар сон

Американски палачинки со банана

Банана коцки

Домашен пудинг од банана

Проблеми кои бананата ги решава подобро од лекови

Никогаш веќе не го фрлајте овој дел од бананата

singlepost_text