Ситни колачиња со ореви по стар рецепт (Видео)

Ситни колачиња со ореви по стар рецепт (Видео)

Колачиња подготвени по стар рецепт, кој од се пренесува од генераци на генерации…

Состојки:

  • 2,5 шолји брашно
  • 1,5 шолја маргарин или маст
  • 1,5 шолја шеќер
  • 2 јајца
  • 1 кесичка ванилин шеќер
  • 1/2 кесичка прашок за печиво
  • кора од лимон
  • 2 шолји мелени ореви

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text