Трик со кој рибата нема да ви се залепи на скара – Нема нервози и чистење

Трик со кој рибата нема да ви се залепи на скара – Нема нервози и чистење

Скарата ќе остане чиста, а рибата цела и вкусна и нема да се лепи. Постои еден трик, а тоа не е со користење на алиминиумска фолија.

Потребно е да ја премачкате рибата со малку мајонез пред да ја ставите на скара.

Ќе биде вкусна, целосна и нема да направите неред. Овој рецепт не го применувајте за време на пост или ако приготвувате риба на вегетаријанско мени.

Обидете се, делува 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Риба во сос од сенф

ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба

Малку време за деликатес: Риба полнета со компир

Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често?

Вкусен риба деликатес од рерна