Исчистете ги мувлата и нечистотијата од машината за алишта – Лекот чини 5 денари

Исчистете ги мувлата и нечистотијата од машината за алишта – Лекот чини 5 денари

Има лесен начин да ја исчистите машината од нечистотии, каменец и мувла.

Ви требаат средство за чистење, сунѓер, ракавици за заштита и 25 грама лимонтус.

Прво исчистете ја внатрешноста кај гумата на вратата со салфета, за да се упие влагата.

Потоа ставете било какво течно средство за чистење на гумата по цела површина, па оставете вака два часа.

Потоа вклучете ја машината на програмата за плакнење, за да се испере средството.

Ставете потоа лимонтус во преградата за прашок и вклучете ја машината на истата програма.

Ќе биде како нова.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text