Хроно ролат – Едноставен, а вкусен рецепт

Хроно ролат – Едноставен, а вкусен рецепт

Сите кои се на хроно исхрана велат дека навистина има многу избор што да се јаде за време на секој оброк. Еден таков хроно рецепт ни испраќа Ана.

Еве кои состојки ви требаат и како да ги направите:

Состојки:

 • хроно тортиљи
 • зелена салата
 • црвен грав
 • замрзната пченка Пекабеско
 • домати
 • таан

Начин н аподготовка:

 1. Количината на состојките ја бирате според ваш вкус.
 2. Секоја хроно тортиља ја премачкувате со таан. Претходно, по желба, можете тортиљите да ги ставите и на тостер.
 3. Ги додавате сите останати состојки.
 4. Витката во форма на ролат.
 5. Исечете на парчиња и сервирајте.

Предлог за сервирање:

На здравје!

Прочитај повеќе хроно рецепти на Gotvi.mk:

Хроно ролат со пршута – Диетата веќе не значи гладување

Хроно вафли – Кралски појадок со кој ќе слабеете

Направете здрав и хроно мајонез – прсти да излижеш

Не дебелеат, меки како душа: Хроно лепчиња

Хроно исхрана за здрави денови: Роловани јајца со сланина

Нов вкус на зимата: Хроно сарма, можно е, ова е тајната

И тоа е возможно: Направете хроно бурек

Хроно пица венец – необично, а вкусно јадење (ВИДЕО)

singlepost_text