Хроничен замор, надуеност и проблеми со циркулација – Лекот може да бидат две состојки

Хроничен замор, надуеност и проблеми со циркулација – Лекот може да бидат две состојки

Ако често сте хронично уморни, ненаспани, омалаксани и чувствувате тегоби и надуеност, ова е рецепт за вас.

Состојки:

  • 12 чешниња лук
  •  половина литар црно вино

Подготовка и употреба:

  1. Чешнињата лук исчистете ги, исечете ги на четвртини и ставете ги во тегла. Додајте половина литар црно вино и затворете ја теглата.
  2. Држете ја на место каде што допира сончева или дневна светлина две недели. Секој ден неколку пати протресувајте ја теглата, за состојките да се измешаат.
  3. По две недели, исцедете ја содржината и ставете ја во шише.
  4. Земајте по едно кафено лажиче три пати дневно, во период од месец дена.
  5. ВАЖНО: Ова е силна напивка за чистење и зајакнување на крвта, па применувајте ја со пауза од 6 месеци меѓу два третмани.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Магдонос и сода бикарбона 

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот