Слатки овошни сендвичи

Слатки овошни сендвичи

Подгответе неодоливи слатки овошни сендвичи…

Состојки:

  • 2 парчиња интегрален леб
  • 1 портокал
  • 1 банана
  • 2 сушени кајсии
  • 4 лажици еурокрем
  • 2 лажички пропржени лешници

Начин на подготовка:

  1. Бананата излупте ја и исечете ја на кругови. Ставете ги во сад и прелијте ги со сок од портокал. Сушените кајсии исечкајте ги на ситни коцки.
  2. На парче леб намачкајте еурокрем, потоа распоредете банани и по нив посипете коцки кајсии и сечкани пржени лешници.
  3. Преку ставете уште едно парче леб и послужете.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text