Чајот од хибискус совршен за зимата – Бомба со витамини која помага за сè

Чајот од хибискус совршен за зимата – Бомба со витамини која помага за сè

Има големи количини на витамин Ц, помага за побрз метаболизам и посилен имунитет.

Чајот од хибискус е одличен избор при настинки, вируси и грипови, а тоа го прави повеќе од потребен во текот на зимата.

Помага и за опуштање, смирување на нервите, а најголем ефект има кај имунитетот.

Помага и кај проблеми со стомакот, делува како лаксатив, добар е и за пореметување со циркулацијата, како и за несоница.

Овој вид на чај помага и да се направи и детоксикација на телото.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

Здравствени придобивки од чајот од магдонос