Како да не се здебелите за празниците

Како да не се здебелите за празниците

Периодот на новогодишни и божиќни празници кои доаѓаат е период во кој сите неизбежно се дебелееме.

Сепак, постојат неколку начини да не накачите многу килограми:

Пред сè, редовно вежбајте. Тоа е важно и за здравјето, а тоа е единствениот начин за да имате фит тело и да ги согорите вишокот килограми од тоа што го јадете.

Внимавајте колку обилни оброци ќе имате во текот на празниците, не претерувајте со масна храна.

Зајакнете го имунитетот со овошје и зеленчук и многу витамини и чаеви, така што ќе бидете здрави и енергични и ќе може да трошите килограми. Повеќе внес на овошје и зеленчук значи помалку големи оброци!

Избегнувајте пиење на премногу кафето, зашто топлите напитоци како кафе во зима во комбинација со шеќер, крем и млеко може да содржат повеќе калории кои ќе ви се наталожат.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text