Измешајте сода бикарбона со една намирница – За 30 дена здрави како дрен

Измешајте сода бикарбона со една намирница – За 30 дена здрави како дрен

Одамна е познато колку е здрава содата, а ако ја измешате со јаворов сируп ќе имате неверојатни резултати за еден месец.

Помага за имунитет, прочистување на телото од токсини, а воедно превенира и рак.

Ви треба малку сода бикарбона која се меша во сад со три лажици јаворов сируп, па смесата се загрева на тивок оган десетина минути.

Земајте три лажици на ден во текот на еден месец.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text