Полнети пиперки со сирење печени во рерна (Видео)

Полнети пиперки со сирење печени во рерна (Видео)

Уживајте во овој превкусен рецеп…

Состојки:

 • 350 гр сирење
 • 2 јајца
 • магдонос
 • сол
 • бибер
 • 2 лажици гриз
 • 2 домати
 • масло

Начин на подготовка:

 1. Јајцата разматете ги со мискер, додајте издробено сирење, гриз, бибер, магдонос, а потоа сè соединете.
 2. Пиперките измијте ги и извадете ги семките, па со филот полнете ги пиперките и затварајте ги со кругови домати.
 3. Додајте масло и ставете во рерна загреана на 200 степени.
 4. Печете 30-40 минути додека не поруменат.

 

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе на Готви.мк:

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци