Овие намирници го „саботираат“ слабеењето – Избегнувајте ги пред празниците

Овие намирници го „саботираат“ слабеењето – Избегнувајте ги пред празниците

Ако сте на добар пат да ги намалите килограмите, особено пред празниците, тогаш треба да избегнувате прекумерно консумирање на некои намирници.

Одреден вид храна и премногу тренинг може да имаат негативен ефект.

Први на листата се газираните сокови, прекумерната количина на месо и преработени намирници, како и маргарин.

Тие, при консумирање во големи количини, ги враќаат килограмите назад и прават штета на организмот.

Јадете лесна и здрава храна и бидете фит за празниците. Наша препорака е да практикувате и лесна физичка активност како пешачење во времетраење од најмалку половина час дневно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате