Пред појадокот напијте се јаболков оцет – Телото ќе биде благодарно

Пред појадокот напијте се јаболков оцет – Телото ќе биде благодарно

Секое утро кога ќе станете од спиење, прво нешто што треба да го направите е да земете неколку лажици јаболков оцет на празен желудник, а потоа телото ќе ви биде благодарно.

На овој начин ќе го поттикнете метаболизмот, ќе ослабете, а воедно и ќе ги исфрлите сите токсини од телото.

Оцетот помага да се ослободите и од лошиот здив наутро, како и за намалување на нивото на шеќер и болките во стомакот.

Исто така, има и антибактериско дејство.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Магдонос и сода бикарбона 

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот

Здравствени придобивки од магдоносот