Појадок или вечера, едноставен рецепт кој ќе ве воодушеви: Ви требаат 15 минути

Појадок или вечера, едноставен рецепт кој ќе ве воодушеви: Ви требаат 15 минути

За 15 минути може да подготвите вкусен појадок или вечера во вашиот дом.

Ова се состојките што ви се потребни:

Состојки.

 • 1 јајце
 • 200 мл јогурт
 • 400 гр брашно
 • 1 прашок за пециво
 • 1 лажиче сол
 • 130 гр сирење
 • 130 гр кашкавал
 • 130 гр Пекабеско шунка
 • 1 лажиче оригано
 • 3 лажици кечап

Начин на подготовка:

 1. Во сад изрендајте ги сирењето, кашкавалот и шунката.
 2. На тава со брашно измесете хомогено тесто од останатите состојки. Потоа тестото исечете го на коцки, а во секоја коцка ставете од сирењето, кашкавалот и шунката и затворете ги коцките.
 3. На загреано масло пржете ги коцките од двете страни, па ставете ги на хартија да ја впијат.маснотијата.
 4. Одлично оди со јогурт.

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Појадокот со кој Кардашијан ослабе но ги задржа облините

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

Кралски појадок со кој ќе слабеете

Појадок или вечера за медал

Почнете го денот со витаминска бомба

singlepost_text