Ќе се откажете од цигари – Смеса која помага и на долгогодишни пушачи

Ќе се откажете од цигари – Смеса која помага и на долгогодишни пушачи

Ова е корисен трик за пушачите, кој помага да се откажете од никотинот и да го исчистите телото од сите токсини. Особено ако сте пушач со години.

Ви треба една лажица сода бикарбона и шолја вода. Ставете ја содата во водата и убаво измешајте, а потоа пијте го ова два пати на ден.

Со оваа течност може и да ја испирате устата кога ќе имате потреба за цигара, наместо да пушите.

Може да го носите овој раствор и со себе во шише.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките