Моќен чај од 4 намирници – Ја победува настинката, одличен за оваа зима

Моќен чај од 4 намирници – Ја победува настинката, одличен за оваа зима

Испробано, ефикасно и здраво. Овој чај ќе ви помогне за зимскиот период кога ниските температури носат многу настинки и болести.

Состојки:

  • 2 дл вода
  • 1 јаболко
  • 1 лимон
  • 1 црвен кромид

Начин на подготовка:

  1. Се става водата во тенеџере со измиеното јабоко, лимонот кој се сече на пола и исчистениот црвен кромид.
  2. Се вари додека не пукне јаболкото и не добие чајот боја.
  3. Се пие топло кога сте настинати.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

Здравствени придобивки од чајот од магдонос

singlepost_text