Брз намаз: Домашна паштета од чварки

Брз намаз: Домашна паштета од чварки

Совршен намаз за доручек или вечера…

Состојки:

 • 250 гр чварки
 • 3 јајца
 • 4 кисели краставички
 • 2 лажици сенф
 • 5 лажици кисела павлака
 • сок од половина лимон
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. На машина за месо сомелете чварки, кисели краставички и варени јајца.
 2. Додајте сенф, кисела павлака, сок од лимон, сол и бибер.
 3. Сè добро измешајте и послужете.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

 

singlepost_text