Магдоносот не залудно се става во секое јадење – Лекува и помага за се

Магдоносот не залудно се става во секое јадење – Лекува и помага за се

Магдоносот е многу здрав зеленчук, кој не залудно се става во секоја супа, манџа или оброк.

Освен што дава неодолива арома, магдоносот помага и за смирување на нервите, ослободување од стрес, детоксикација на телото, прочистување на крвта, јакнење на имунитетот.

Магдоносот исто така помага за воспаленија на очите, како и проблеми со бубрезите и мочните канали.

Богат е со цела лепеза витамини меѓу кои Ц, А, Б, Б12.

Магдоносот помага и за намалување на болките при менструалниот циклус кај жените.

Добар е и за слабеење, па со него се топат килограми, особено масните неслаги на телото.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Магдонос и сода бикарбона 

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот

Здравствени придобивки од магдоносот

Прочистете го организмот и слабејте со магдонос

Леб со маслинки и магдонос

Магдоносот е најздрав додаток