Додадете го ова при перењето- Пешкирите нема да ја загубат мекоста

Додадете го ова при перењето- Пешкирите нема да ја загубат мекоста

Пешкирите со текот на времето ја губат својата еластичност, својата мекост и стануваат крути.

Постои лесен трик за тоа, а решението се наоѓа во кујната.

Сè што треба да направите е при перењето во машина, освен детергент и омекнувач, да ставите и две лажици бел оцет.

Оцетот не само што ќе ги исчисти и омекне алиштата, туку дополнително ќе ви ја блесне машината.

Пробајте, навистина делува.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text