Ги користиме а не знаеме – За што служи дупката на рачките на тавите?

Ги користиме а не знаеме – За што служи дупката на рачките на тавите?

Секојдневно ги користиме, а многу од нас не знаат за што служат. Овие совети ќе ви помогнат за полесна работа во кујна.

Ако некогаш сте се запрашале за што служи дупката на рачката на тавите, тогаш одговорот е дека тоа е место на кое може да ја оставите лажицата, без да направите неред и без да искапете се во кујната. Исто така овој отвор може да користи и за закачување на ѕид или во елемент за во кујна или шпајз.

Исто така, отварачот на лименките не служи само за отворање, туку второто дупче на него е за да ви ја држи цевката без да ви се мрда при пиењето.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text