Мафини од компири со прамезан (Видео)

Мафини од компири со прамезан (Видео)

Сакте да ги воодушевите домашните со оригинален специјалитет? Имаме рецепт за вас!

Мафини од компири со прамезан – еве како да ги подготвите…

Состојки:

  • 45 гр путер
  • 25 гр пармезан
  • 1 лажичка лук во прав
  • 1 лажичка темјан
  • сол
  • бибер
  • 8-10 компири

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

singlepost_text