Ручек кој заштедува пари – Има само три состојки

Ручек кој заштедува пари – Има само три состојки

Направете вкусен ручек од три состојки, кој ќе ви заштеди пари.

Ова се состојките и подготовката:

Состојки:

  • 500 гр пилешко филе
  • 1 кеса крем супа од печурки
  • 200 мл павлака за готвење

Начин на подготовка:

  1. Пилешкото се сече на тенки шницли.
  2. Во сад се става содржината од крем супата и секоја шницла убаво се поминува во неа.
  3. Потоа се редат шницлите во огноотпорен сад.
  4. Се става врз нив павлаката за готвење и се пече на 200 степени околу 30 минути.
  5. Се исклучува рерната и се остава уште 15 минути да отстои внатре.
  6. Може да послужите со обарен карфиол или брокула.

На здравје!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Гурманско мелено пилешко со зеленчук

Поховани батаци

Батаци во сос

Гурмански батаци

Вкусни месни залаци

Ролни од мелено месо

Наполни главица кромид со мелено месо

Мелено месо со зеленчук од тава

singlepost_text