Само неколку капки за раст на косата и враќање на природната боја – Маска за здравје од коренот

Само неколку капки за раст на косата и враќање на природната боја – Маска за здравје од коренот

Појавата на седите влакна и ќелавоста со текот на годините и процесот на стареење е нормална, а неретко знае да се јави и во помлади години.

Ова се јавува како резултат на генетски предиспозиции, но и изложеност на стрес и напорен живот.

Доколку спаѓате во онаа група на луѓе кои сакаат да го одложат стареењето на косата, оваа смеса може да ви помогне.

Состојки:

  • Алое вера гел
  • Капсула витамин Е

Подготовка и употреба:

  1. Измешајте ги гелот и капсулата, нанесете ја смесата на темето и масирајте 5 минути.
  2. Потоа оставете го ова на коса околу еден час, па измијте се.

Повеќе поврзани вести на Gotvi.mk:

Нема да ви падне влакно од косата со оваа смеса

Клучни совети против опаѓање на косата кај мажите

Исправете ја косата на здрав и природен начин

Како да ја отстраните бојата на коса која не ви се допаѓа

Маска за коса со која не се мерат ни најскапи препарати

Ви паѓа и ви се крши косата? – ова е решение