Магдонос и сода бикарбона – Здравје, витко тело и намален холестерол за месец

Магдонос и сода бикарбона – Здравје, витко тело и намален холестерол за месец

Овој чај некои лекари го препорачуваат на пациентите кои патат од висок холестерол.

Чај за здравје и топење килограми. 

Еве како да го направите:

Состојки:

  • 2 л филтрирана или флаширана вода
  • 2 китки магдонос
  • 3 лимони
  • сода бикарбона

Начин на подготовка и употреба:

  1. Исчистете ги лимоните со сода бикарбона за да се тргнат сите нечистотии.
  2. Зовријте ја водата, па тргнете ја од оган и оладете.
  3. Исечете ги ситно лимонот и магдоносот, па ставете ги во водата.
  4. Ставете го во фрижидер добиениот чај.
  5. Пијте 100 мл дневно еден месец.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Овој сок ги решава сите проблеми со нервозата и главата

Заборавете на стресот, несоницата и нервозата

Чај кој ги убива стресот и нервозата

Древен рецепт за здрави и мирни денови

Ослободете се од стресот

Чудесна напивка против стрес

За здравје и живот без стрес

Чај за желудникот – нема да имате мака