Ви откриваме кој е најнездравиот прилог кој можете да го ставите во хамбургер

Ви откриваме кој е најнездравиот прилог кој можете да го ставите во хамбургер

Постои еден додаток кој треба да го избегнувате!

Иако прилозите прават да плескавицата биде уште повкусна, еден по секоја цена би требало да го избегнувате, а не се работи за павлака или мајонез.

Всушност, се работи за еден од „здравите“ прилози кој речиси секогаш се наоѓа во лепињата, а тоа е зелената салата.

Многу сендвичарници ја држат салатата по цел ден во чинија и многу ретко е со добар квалитет – а со самото тоа не ги поседува препознатливиот вкус и сите витамини. Притоа, поради самата температура на плескавиците, салатата воглавно брзо ја менува структурата, така што не можете да знаете дали е свежа или не, а можно е и да добиете труење доколку предолго била изложена на бактерии во воздухот.

Во случај да внимавате на линијата, а не на вкусот, најлош прилог кој можете да го ставите е кечапот. Тој е богат со шеќер и натриум и речиси не поседува нутритивна вредност, а како што е случај и со зелената салата, многу често е со лош квалитет.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко