Најубавото славско предјадење се прави за 10 минути, ќе бидете воодушевени

Најубавото славско предјадење се прави за 10 минути, ќе бидете воодушевени

Ви предлагаме да пробате нешто ново, вкусно и декоративно!

Состојки:

  • 100 гр крем сирење
  • солени бисквити
  • 200 гр печеница, шунка или свински врат Пекабеско
  • 200 гр тенко сечкан кашкавал
  • 200 гр фета сирење исечкано на коцки
  • оригано

Начин на подготовка:

  1. Секој кекс премачкајте го со малку крем сирење, преку ставете свиткан лист сувомеснато. Од горе ставете тенок лист кашкавал, неколку коцки фета сирење и посипете со оригано.
  2. По желба и вкус, можете да додадете и сечкани маслинки. Ова е пример – можете да си играте со изгледот на канапеите како што ќе посакате!
  3. Голема предност е што ова предјадење се подготвува буквално за 10 минути.

Добар апетит!

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти:

Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво

Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната

Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно пиво

Необичен десерт на кој мажите ќе се радуваат: Палачинки со пиво

Викенд мезе: Поховани маслинки – одлично одат со пиво

Добра вест за мажите: Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет

singlepost_text