Рижото со морски плодови – лесен и брз оброк

Рижото со морски плодови – лесен и брз оброк

Едно лесно и брзо јадење од морски плодови…

Состојки:

 • 150-200 гр ориз
 • 1 морков
 • 200 гр готови морски плодови
 • 1 главица кромид
 • маслиново масло
 • зачин
 • сол
 • бибер
 • магдонос
 • 3 чешниња лук
 • 100 мл бело вино

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнет ананас со ориз и пилешко

Пудинг од ориз

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак

singlepost_text