Најдобрите домашни енергетски плочки од само три состојки

Најдобрите домашни енергетски плочки од само три состојки

Подготовката не може да биде поедноставна, а состојките освен што се здрави, одлични се и во борбата за „фит“ тело.

Состојки:

  • суво грозје
  • бадеми
  • урми
  • цимет, какао, парчиња темно чоколадо, кокос (по желба)

Начин на подготовка:

  1. Сите намирници, во исти количини, ставете ги во секач и пуштете го апаратот да работи околу 30 секунди.
  2. Потоа смесата ставете ја на пластична фолија и обликувајте по желба (коцки, плочки, топчиња).
  3. Колачињата чувајте ги во фрижидер, а рокот на траење не треба да ве загрижува бидејќи траат и до неколку недели.

Уживајте!

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта