Оваа билка ја „убива“ желбата за цигари и благо

Оваа билка ја „убива“ желбата за цигари и благо

Сите знаеме дека пушењето е штетно по здравјето, но пушачите тешко се откажуваат од цигарите и покрај фактот дека тоа е лоша навика.

Неодамнешните истражувања во Германија покажале дека една билка помага да се остави никотинот, алкохолот, а воедно ја убива и желбата за шеќер. Билката ги блокира сите сигнали во телото кои стимулираат желба за никотин.

Се работи за стевијата која често се користи како засладувач, а откриено е и нејзиното медицинско дејство.

Се препорачува и за сите кои сакаат да слабеат. Од неа може да се прави и маска за лице, па затоа се употребува не само во фармацијата, туку и во козметиката.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Портокал, праска, кајсија… Здравствени предности на природните oвошни сокови

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот