Корн флекс колачиња – одличен рецепт (ВИДЕО)

Корн флекс колачиња – одличен рецепт (ВИДЕО)

Лесо и брзо подгответе вкусни корн флекс колачиња кои ќе ве освојат!

Состојки:

  • 250 гр корн флекс
  • 250 гр маргарин
  • 8 лажици мед
  • 150 гр чоколадо
  • 100 гр суво грозје

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text