Нема да ви падне влакно од косата со оваа маска

Нема да ви падне влакно од косата со оваа маска

Сите знаеме дека во есен често паѓа и се крши косата, а секако тоа е голем проблем за секоја девојка и жена која сака бујна и раскошна коса која ќе биде здрава од коренот до врвовите.

За да си помогнете да ви биде косата здрава и сјајна во есенскиот период, ви нудиме природно решение од кујната.

Измешајте 20 милилитри пиво со 2 жолчки од јајце, па намачкајте се на скалпот. Оставете да отстои кратко и потоа измијте ја со шампон и балсам.

Косата по неколку вакви третмани ќе блеска, нема да се крши и да паѓа.

Повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате