Кромидот може да биде многу корисен – Олеснете си со него

Кромидот може да биде многу корисен – Олеснете си со него

Многу пати до сега експертите советуваат дека треба да се откажете од хемикалиите и да се свртите кон користење на природни состојки за чистење и отстранување на дамки.

Тука главна улога може да одигра кромидот. Еве 2 совета како да го користите кромидот во исхраната и домаќинството:

  1. Пресечете кромид и истријте на местото каде што се наоѓа дамката, оставете да отстои и потоа исперете ја облеката.
  2. Исто така може и да исцедите сок од кромид да додадете мед и да пиете секое утро. Овој напиток ќе ви го исчисти организмт од токсини.

Повеќе содржини на Gotvi.mk:

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text