Ја отстранува секоја маснотија: Исчистете го шпоретот со помош на 3 состојки

Ја отстранува секоја маснотија: Исчистете го шпоретот со помош на 3 состојки

Средство од само 3 состојки кои се наоѓаат во секоја кујна ќе направи чудо за вашата рерна!

Состојки:

  • сода бикарбона
  • вода
  • оцет

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги овие три состојки, добро соединете ја смесата. Добиената смеса треба да има структура на паста. Пастата убаво размачкајте ја со сунѓер по целата рерна, добро истријте ја пастата во секој дел од вашата ререна. Остатокот од смесата ставете го во огноотпорна чинија и ставете ја во шпорет.
  2. Рерната вклучете ја на 120 степени и нека работи околу 30 минути. Потоа, кога рерната ќе се излади, земете сунѓер и крпа и со лесни движења исчистете ја рерната. Резултатот ќе ве воодушеви!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text