Држете го ова во уста 30 секунди – Никогаш повеќе нема да имате забен каменец

Држете го ова во уста 30 секунди – Никогаш повеќе нема да имате забен каменец

Каменецот е честа појава на забите, а за да го отстраниме одиме на стоматолог. 

Постои начин да го исчистите забниот каменец дома со смеса која сами ќе ја направите, без болка и непријатност како кога одиме на стоматолог. Барем вреди да се обидете.

Се работи за кокосовото масло кое може да го ставите во уста, да ја задржите течноста 30 секунди, и да исплакнете со вода.

Според дел од читателите кои ни го пиша овој трик и препорака, не само што ќе го снема каменецот, туку и забите ќе бидат побели.

Ова правете го неколку пати седмично.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Есенско слабеење со помош на 5 плодови

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text