НЕОДОЛИВА КОМБИНАЦИЈА: Сочен колач од јаболко и чоколадо

НЕОДОЛИВА КОМБИНАЦИЈА: Сочен колач од јаболко и чоколадо

Подгответе совршен колач од јаболко и чоколадо по рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

 • 1 шолја масло
 • 1 шолја сечкани или мелени ореви
 • 1 шолја гриз
 • 1 шолја млеко
 • 4 јаболка со средна големина
 • 3 лажици какао
 • прашок за печиво
 • 2 јајца
 • 1 шолја шеќер

Состојки за прелив:

 • 200 мл млеко
 • 200 гр чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text