Запечен грав од „Бабина кујна“ (ВИДЕО)

Запечен грав од „Бабина кујна“ (ВИДЕО)

Гравот можете да го подготвите на разни начини, а е вистинско уживање за љубителите на убаво јадење…

Состојки:

 • 500 гр грав
 • сол
 • бибер
 • магдонос
 • црвена пипер
 • ловоров лист
 • 1 главица лук
 • масло
 • 2 главици кромид
 • 1 праз
 • 1 зелена пиперка
 • сув зачин

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text