ЧУДО ОД НАМИРНИЦА: Солта перфектно ја чисти куќата

ЧУДО ОД НАМИРНИЦА: Солта перфектно ја чисти куќата

Солта е драгоцена намирница која ја имаат сите во кујна.

Но, дали знаевте дека со солта евтино и без штетни ефекти можете да ја исчистите куќата.

Сè што сакате да дезинфицирате потопете во сол растворена со вода, нека отстои неколку часа. Потоа со истата сол можете да ги полирате садовите или да ги исчистите тенџерињата и тавите.

Непријатните миризби од фрижидерот ќе ги отстраните така што сол растворена во газирана вода ќе пропрскате и ќе го пребришите фрижидерот.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text