Еве како да го подготвите највкусното домашно крем кафе

Еве како да го подготвите највкусното домашно крем кафе

Подгответе кафе поубаво од она во кафулињата!

Состојки:

  • 60 гр густин
  • 600 мл млеко
  • 1 лажица инстант кафе
  • 50 гр шеќер
  • екстракт од рум

Начин на подготовка:

  1. Густинот, шеќерот и кафето разматете ги со малку млеко. 
  2. Останатото млеко загрејте го, ставете ја подготвената смеса и гответе додека кремот не згусне. 
  3. Додајте екстракт, измешајте и ставете во чаши. 
  4. Изладете го кремот, украсете и послужете.

 

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text