Девојки не трошете пари за ботокс – Евтина смеса ги брише брчките и акните од лицето

Девојки не трошете пари за ботокс – Евтина смеса ги брише брчките и акните од лицето

Многу жени со текот на годините се одлучуваат за ботокс, третман кој чини многу пари и секако не е траен, туку мора да се повторува. На сите ни е важно да имаме убава, сјајна, здрава и мазна кожа, без акни, но и брчките да не ни ја откриваат возраста.

Постои начин во вашата кујна да направите смеса со која ќе изгледате помладо, без брчки и со мазно и чисто лице. Најголемиот бенефит е тоа што кожата ќе биде навистина здрава.

Царица на сè што е поврзано со убавото лице е сода бикарбона. Потребно е само да помешате малку сода бикарбона во мала количина вода. Нанесете ја на лицето со нежно втријување, па оставете околу 15 минути за да делува.

На крајот, измијте го лицето со вода, па нанесете некој хидратантен крем.

Правете го ова барем два пати неделно и ќе ги забележите првите резултати.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот