Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Кога сакаат да го променат изгледот, жените многу често ја менуваат бојата на косата или фризурата. Но, и покрај желбата за експериментирање, сепак се плашат од неуспех.

Ако и вие спаѓате во овој тип на жени, тогаш сигурно ви е потребно ова брзо решение.

Доколку одлучивте да ја промените бојата на косата во домашни резултати, а крајниот резултат ве разочара, не паничете.

За да ја поправите штетата, потребен ви е витамин Ц во таблети.

Зависно од должината на косата, ставете неколку во длабок сад и истолчете ги. Помешајте ги со шампонот кој го користите и мешавината нанесете ја на косата.

Замотајте ја косата во мек пешкир и оставете да отстои 1-2 часа. Потоа измијте се по стандардна постапка и вашата природна боја на косата ќе се врати.

По овој трик, единствено нешто што треба да направите е да ставите маска или регенератор на следните неколку миења.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text