Сварете јајце, ставете му оцет и изедете го следното утро – Може да спречите тешка болест

Сварете јајце, ставете му оцет и изедете го следното утро – Може да спречите тешка болест

Во време кога брзиот начин на живот предизвикува стрес и ретко да внимаваме на редовната исхрана, дијабетесот е се почест проблем.

Но, постои еден начин да се обидете да си помогнете себе си и да направите напори за превенирање на оваа болест.

Ви требаат само јајце и оцет. Сварете го јајцето попладне, извадете го од вода, излупете го и потоа со вилушка неколку пати прободете го.

Потоа јајцето ставете го во сад, па прелијте го со оцет и оставете го преку ноќта.

Следното утро изедете го и тоа во комбинација со чаша млака вода.

Правете го ова неколку дена по ред и проверувајте го нивото на шеќер.

Секако, ништо не е подобро од здрава храна и здрав начин на живот, но со оваа мала промена во начинот на живот можете да го подобрите сопственото здравје.

Наша препорака е да внимавате колку јајца консумирате. Според дел од нутриционистите, препорачливо е да се јадат најмногу 2 до 3 јајца неделно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Како да ослабете до празниците?

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text