Вака продолжете го рокот на траење на млекото со еден трик

Вака продолжете го рокот на траење на млекото со еден трик

Ако сакате млекото да ви трае подолго се што треба е да го замрзнете.

Важно е да не биде полно до врв бидејќи се шири кога се замрзнува.

Така подолго време ќе може да го употребувате.

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text