Колачиња со смокви и рум – ќе ве воодушеват!

Колачиња со смокви и рум – ќе ве воодушеват!

Преубави колачиња по рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

  • 18 смокви
  • 250 гр суво грозје
  • 250 гр желе
  • 30 гр кандирана кора од лимон
  • 4 лажици рум
  • 250 гр мелни ореви
  • 250 гр шеќер
  • 200 мл вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text