Имате проблеми со видот? – оваа храна ќе ви помогне подобро од капки

Имате проблеми со видот? – оваа храна ќе ви помогне подобро од капки

Постои храна со која може да го подобриме видот и да решиме проблеми со него.

Тука на прво место се секако морковите кои имаат многу витамини и каротен.

На листата се наоѓаат и цитрусно овошје, бобинки, лиснат зеленчук, риба и јајца.

Јадете ги почесто.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

singlepost_text