Брзи и евтини чоколадни триаголници

Брзи и евтини чоколадни триаголници

Направете вкусни чоколадни триаголници во вашата кујна.

Состојки:

 • 5 супени лажици мед
 • 50 гр. шеќер во прав
 • ¼ маргарин
 • 50 гр. црна чоколада
 • 50 гр. ореви
 • 100 гр. мелен кекс
 • 100 гр. сусам

Подготовка:

 1. Сусамот се пече во тава со малку масло, а медот со шеќерот во прав се растопува во друга тава.
 2. Во медот се додава маргарин и чоколада и се меша.
 3. Се трга и се додава сусам, ореви и кекси кои се мелени.
 4. Се се соединува и се става во калап за триаголници.
 5. Оставете да се стегне.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта