Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како што зачестуваат студените денови, ветрот станува поостар, така сè посурово влијае на нашата кожа на лицето и усните.

Колку и да се покривате со шапки и шалови, усните ви се едни од најизложените делови на сите надворешни влијанија.

Кожата на усните лесно се суши и испукува, па често знае да ви се направат рани на кои ниеден кармин не изгледа добро.

Токму затоа, добро е повремено да правите брз пилинг со кој ќе го вратите сјајот на вашите усни и ќе изгледаат полно, здраво и сочно.

Доволно е да измешате малку мелено кафе и малку маслиново масло, така што ќе добиете густа смеса со која лесно ќе ги измасирате.

По ваквиот третман, сите мртви клетки ќе отпаднат, а усните ќе ви бидат мазни, меки и негувани.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text