Розен торта со многу ореви

Розен торта со многу ореви

Подгответе неодолива розен торта…

Состојки:

  • 500 мл вода
  • 3 лажици посно млеко во прав
  • 550 гр ореви
  • 1 маргарин
  • 250 гр шеќер
  • кори за розен торта

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

singlepost_text