Пуслици од три состојки – децата ќе ги обожаваат

Пуслици од три состојки – децата ќе ги обожаваат

Направете брзи и едноставни пуслици, кои најважно од се, се и многу евтини.

Состојки:

  • 1 белка
  • 7 декаграми шеќер
  • малку сол
  • пола лажица крем павлака

Подготовка:

  1. Во белката се додава шеќерот и се друго и се миксира.
  2. Се прават пуслици со шприц на плех.
  3. Се печат околу час на помала температура.

 

Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Еве како да ослабете според хороскопскиот знак

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Чиа пудинг