Јадете тестенини пред спиење? –тоа е голема грешка

Јадете тестенини пред спиење? –тоа е голема грешка

Иако сите знаеме некогаш да каснеме тестенини пред спиење, сепак тоа е голема грешка.

Имено, јаглехидратите кои ги имаат ве држат будни и сити.

Ако сакате да спиете тие се лош избор за вас бидејќи создаваат несоница.

Јадете ги за ручек или мала количина наутро.

Прочитај повеќе вести:

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината